facebook
Czynne codziennie: 12.00 - 22.00 ul. Sucharskiego 6 lok. 9, Płock Rezerwacje: tel. 572 285 902

Thai House & Spa / Tajniki masażu tajskiego

Klasyczny masaż tajski nie przypomina w niczym naszych tradycyjnych masaży.

Masowana osoba przyjmuje w trakcie masażu wiele różnych pozycji właściwych dla jogi - z tego względu masaż tajski bywa nazywany "jogą dla leniwych".

Rozciąganie mięśni ciała powoduje zwiększenie zasięgu ruchów, a także rozluźnienie mięśni. Masaż doskonale odpręża i redukuje zmęczenie mięsni i stawów. Ma na celu przewrócenie harmonii organizmu - odblokowuje przepływ energii, pozytywnie oddziałuje na krążenie krwi i limfy, wzmacnia układ odpornościowy organizmu, a także rozluźnia mięśnie i poprawia sprawność ruchową. Jednocześnie zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii. W Tajlandii - najprawdopodobniej z medycyny hinduskiej przejęto przekonanie o istnieniu życiowej energii (lom), która biegnie w naszym ciele kanałami energetycznymi (sen). Tajowie skupili się raczej na samych liniach energetycznych a nie na znajdujących się na nich punktach (tak, jak to czyni np. medycyna chińska w akupunkturze).

Masaż jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny tajskiej. Zwykle jest stosowany przez Tajów wraz z kręgarstwem, leczeniem dietą, różnego rodzaju specyfikami podawanymi doustnie oraz zewnętrznie a także ze wzmacniającymi praktykami duchowymi i magicznymi.

Wykonywany jest na macie ułożonej na podłodze, przez luźne ubranie. Masażysta wykorzystuje tu rozmaite techniki, głównie rytmiczny, powolny nacisk ciałem, a także elementy rozciągania, biernej jogi oraz pracy z kanałami energetycznymi.

W masażu tajskim przede wszystkim uciskane są określone punkty na całym ciele - począwszy od stóp a następnie kolejnych partii ciała idąc w kierunku głowy.

Masaż tajski wykonywany jest nie tylko dłońmi ale także kciukami, nadgarstkami, przedramionami a nawet łokciami, kolanami i stopami.

Źródła masażu tajskiego upatrywane są w Indiach (a przez niektórych badaczy również w Chinach), skąd mógł on przywędrować do Tajlandii przed ponad dwoma tysiącami lat. Nie jest jednak wykluczone że masaż ten pochodzi z samej Tajlandii a ulegał w międzyczasie wpływom indyjskim (Ajurweda) oraz chińskim.


Czynne codziennie: 12.00 - 22.00 ul. Sucharskiego 6 lok. 9, Płock Rezerwacje: tel. 572 285 902