facebook
Czynne codziennie: 12.00 - 22.00 ul. Sucharskiego 6 lok. 9, Płock Rezerwacje: tel. 572 285 902

Thai House & Spa / Przed masażem

Czas spędzony z nami to wyjątkowa chwila. Nie musisz się przygotowywać. Mamy dla Ciebie specjalny strój lub jak wolisz możesz wziąć swój ulubiony dres, spodenki.

Masaż tajski wykonywany jest na podłodze na rozłożonej macie lub lekkim materacu. Osoba poddawana zabiegowi przyjmuje wiele różnych pozycji wywodzących się z pięciu zasadniczych postaw – leżenia tyłem, przodem i na boku oraz postawy odwróconej i siedzącej. Ważnym elementem jest medytacyjny stan, dlatego też masaż tajski wykonywany jest zazwyczaj w ciszy, która pozwoli Ci na koncentrację i refleksję. Na początku zabiegu terapeuta oceni, które miejsca na ciele potrzebują uzdrowienia i dostosuje użycie odpowiednich technik masażu. W masażu tajskim przede wszystkim uciskane są określone punkty na całym ciele – począwszy od stóp, a następnie kolejne partie ciała kierując się w kierunku głowy. Nasze masażystki wykorzystują rozmaite techniki, głównie rytmiczny, powolny nacisk ciałem, a także elementy rozciągania, biernej jogi oraz pracy z kanałami energetycznymi. Wszystko to, by uwolnić Cię od napięcia i odblokować przepływ energii. Masaż ten zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii. Jedną z kluczowych cech tradycyjnego masażu tajskiego jest blokowanie i odblokowywanie przepływu krwi, zwane jako „terapia punktów spustowych”. Masaż tajski kończy się na małym masażu głowy (podobnym do indyjskiego masażu głowy), po którym masażysta palcami zatyka uszy masowanego by przywrócić myśli do rzeczywistości.

Niestety, istnieją też sytuacje, w których nie należy wykonywać masażu. Do takich należą:

  • stan podwyższonej temperatury, powyżej 38 stopni
  • silne osłabienie organizmu
  • ostre stany zapalane (np. żył, stawów, ścięgien, jelit, nerek, opon mózgowych)
  • choroby zakaźne, wirusowe, skóry
  • choroby serca i układu krążenia (np. ciśnienie rozkurczowe powyżej 110, pierwsze 2 tygodnie po zawale, zaawansowana miażdżyca, tętniaki, świeże krwiaki)
  • pierwsze dni stanu pourazowego (np. skręcenie, stłuczenie, naderwane mięśnie i ścięgna), złamania i świeże zrosty
  • choroby układu nerwowego (np. epilepsja, udar, wylew, rwa kulszowa itp.)
  • choroby kości – zaawansowana osteoporoza
  • menstruacja, ostatni trymestr ciąży
  • stan po spożyciu alkoholu

Nie bez powodu Tajlandia jest nazywana „Krainą Uśmiechu”. Po zabiegu poczujesz  zadowolenie, uspokojenie przy jednoczesnym dopływie energii i  poczuciu lekkości. Proszę stopniowo i łagodnie powrócić do realnego świata, i tak jak po wszystkich zabiegach, polecane jest uzupełnienie płynów w organizmie poprzez wypicie dużej ilości wody.


Czynne codziennie: 12.00 - 22.00 ul. Sucharskiego 6 lok. 9, Płock Rezerwacje: tel. 572 285 902